תשלום בהוראת קבע: הרבה יותר יעיל

אם אתם מקבלים תשלום עבור שירות או מוצר המחולק לכמות גדולה של תשלומים, תוכלו להעניק ללקוחות שלכם אפשרות תשלום נוחה, שאינה מגבילה את המסגרת של כרטיס האשראי שלהם: תשלום בהוראת קבע. שיטה זו מאפשרת ללקוח לבצע תשלום תוך חלוקה לתשלומים קטנים מאד. לקוחות יכולים לבצע חיוב בהוראת קבע מחשבון הבנק או באמצעות כרטיס האשראי.
בנוסף, השיטה מתאימה גם לחברות המבקשות תרומה, ומעוניינות ליצור מחוייבות בקרב התורמים למשך שנים. במאמר זה נעמוד על היתרונות של חיוב בהוראת קבע, ולאילו עסקים וארגונים הוא מתאים.

משמעות הביטוי הוראת קבע

ראשית ננסה להבין למה הכוונה ב”הוראת קבע”? משמעות הוראת קבע היא חיוב המתבצע ישירות מהבנק. החיובים יכולים להתבצע בכל חודש, על סכום קבוע או על סכום שונה המבוסס על מידת השימוש של הלקוח במוצר או בשירות. גביה בהוראת קבע דורשת הסכמה של הלקוח, וכן מילוי של טופס הכולל את שם הבנק, הסניף ומספר החשבון. לאחר שהלקוח אישר את החיוב, הוא יכול לבצע אותו במשך שנים רבות.
הוראת הקבע אינה פוגעת באובליגו (מסגרת האשראי) של הלקוח בבנק, ואינה משפיעה על הלוואות אחרות שלקח. ניתן להציג זאת כאפשרות מימון של בית העסק ללקוח למימון שירות ארוך טווח או כאמצעי ליצירת מסלול תשלומים שוטף לעסק, מבלי להצטרך לשמור את פרטי האשראי של הלקוח במאגרי המידע.

עסקאות אינן מתבטלות כי הלקוח החליף את כרטיס האשראי

לקוחות רבים מבטלים את כרטיסי האשראי בעקבות אובדן או גניבה. אם הם יתחילו לקבל מכם שירותים עליהם אתם מחייבים את הכרטיס בכל חודש, ביטול הכרטיס יחייב אתכם להשיג אישור מחודש מהלקוח. אפשרות זו עשויה לגרום לביטול העסקה. לעומת זאת, הפעלת הוראת קבע מאפשרת חיוב קבוע של הלקוח ישירות מחשבון הבנק שאינו משתנה באופן תדיר.

היתרונות שמציעה שיטת גביה ותשלום זו הם רבים. בית העסק הנעזר בשיטת הגבייה הזו חוסך זמן רב מאד וגם לא מעט כסף. הוא לא צריך לרדוף אחרי הלקוח, לנסות להשיגו בטלפון או בכל אמצעי אחר. כל מה שהוא צריך לעשות הוא להחתים אותו על מסמך הוראת קבע ו – לצאת לדרך. הגבייה היא מהירה מאד ונעשית במועדים קבועים. זיכוי חשבונו של בית העסק הוא מיידי – עוד ביום הגבייה ואין צורך בהתנהלות מול סוגי תשלומים שונים, כמו צ’קים, שלעיתים חוזרים.

פיגורים בתשלומים הם עניין נפוץ מאד ולא נעים. בזכות הוראת הקבע בית העסק איננו צריך לחשוש בפיגורים שכאלה וגם איננו צריך להפעיל סנקציות על מנת להבטיח את התשלום. גם הלקוח, מבחינתו, יודע את המועדים שבהם מתבצעת הגבייה והוא לא צריך להעביר את הכסף באופן יזום אל בית העסק, שכן הוא נעשה אוטומטית, כחלק מהוראת הקבע עצמה.

תשלום בהוראות קבע

לאילו עסקים מתאים תשלום בהוראת קבע?

שימוש בהוראת קבע מתאים כמעט לכל עסק, למעט נותני שירותים המעניקים שירות חד פעמי במחיר נמוך. עמותות רבות עושות שימוש בשיטה זו, כדי לקבל סכום תרומה גדול יחסית המחולק לשנה שלמה ולכן מורגש פחות על ידי התורם. כמו כן, כאשר משווקים שירותי מנוי שונים כמו עיתון, מכון כושר וחוגים, תשלומי חשבונות שוטפים או תשלום למסגרות לימוד פרטיות ניתן להשתמש בהוראת קבע.

איך מתחילים לחייב הוראת קבע?

טיפול בהוראת קבע מתבצע על ידי בית העסק, באמצעות תוכנה מיוחדת או במילוי של טופס ידני. בדרך כלל החברות יקבלו אישור מהבנק לבצע את ההוראה. מבחינת הלקוח הוא אינו צריך לבצע כל שינוי בחשבון או לבצע פעולה כלשהי מלבד לחתום על אישור העסקה.

הוראת קבע בכרטיס אשראי

קיימת אפשרות נוספת עבור לקוחות הבנק להעביר את הוראת הקבע לכרטיס האשראי שלהם. חשוב לדעת כי בעוד הוראת קבע המבוצעת דרך הבנק ישירות עשויה לגרור עמלה, הוראה המבוצעת דרך חברת האשראי לא תעלה ללקוח סכום נוסף מלבד סכום העסקה עצמה.

אם תרצו לדעת לחצו כאן: הוראות קבע

למה דוקא חושן?

חושן תוכנה בע״מ היא חברה ותיקה, מזה כ-40 שנה (כחברה בע"מ), בתחום עיבוד נתונים שוטפים למגוון סוגי עסקים והמפעילה המורשית הראשונה של מס"ב. התוכנה הייחודית מאושרת על ידי רשות המיסים וניתן להפיק באמצעותה מסמכים כספיים.

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם

01

שירות אישי ואדיב.

02

עובדים מקצועיים, אחראיים ומסורים.

03

שרות לקוחות יעיל ומהיר.

04

ליווי צמוד מרגע החתימה ועד לעבודה השוטפת.

05

מחירים אטרקטיביים במיוחד.

סגירת תפריט