הוראות קבע

כל מה שצריך לדעת על הוראות קבע

התנהלות נכונה ויעילה של עסק תלויה בלא מעט פרמטרים, כאשר עניין הגבייה הוא אחד החשובים שבהם. לא פשוט לגבות מלקוחות כסף ובעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם רודפים אחרי לקוחותיהם במשך תקופה ארוכה ולא תמיד מקבלים את התשלום המגיע להם. גבייה שנעשית כהלכה מאפשרת לעסק ליהנות מרווחיו ומבלי שיתקל בהפסדים לא רצויים בשל טעויות, עיכובים ועוד ומבלי שיצטרך גם להתמודד עם אתגרים לא נעימים. הוראת קבע (דרך הבנק או דרך כרטיס האשראי) היא אחת משיטות הגבייה המועדפות על לא מעט בתי עסק ולו בזכות היתרונות הרבים שמציעה השיטה וקלות השימוש שבה.

בקלות, במהירות וביעילות

באמצעות הוראת קבע יכול בית העסק לנהל את הגבייה שלו באופן יעיל, משתלם וגם נוח. את הדבר הוא עושה בעזרת שירותיה של חברה חיצונית, המעניקה שירותי גבייה דרך הוראת קבע. אותה חברה מכינה עבור בית העסק את הטפסים הרלוונטיים הנדרשים לו כדי להחתים את הלקוח והיא גם זו שמטפלת בכל הקשור בהעברת הטפסים לבנק ובבדיקת תקינות חשבון הבנק של המשלם. בפועל, מבצעת אותה חברה את הגבייה בעזרת קובץ נתונים מיוחד, הנשלח למרכז הסליקה הבנקאי – למס”ב. באותו יום גבייה מחויב חשבונו של הלקוח ומזוכה חשבון בית העסק.

פתרון פופולארי ואהוב על הישראלים

נכון להיום יש לכמעט 50 אחוז מכלל הישראלים הסכמים להוראת קבע, בין אם דרך חברות האשראי ובין אם דרך הבנקים. הוראת הקבע, שהינה למעשה “הרשאה לחיוב”, היא צורת תשלום מאורגנת, המסייעת לבית העסק לבצע את הגבייה באופן אוטומטי מבלי שיצטרך לזכור לעשות זאת בכל פעם. הוראת הקבע רלוונטית לרוב לתשלומים של חשבונות שונים שאותם משלמים באופן תקופתי. למשל: חשבון מים, חשבון חשמל, חשבון ארנונה, שכר לימוד, התשלום עבור ועד הבית, חשבון גז ועוד.

היתרונות שמציעה שיטת גביה ותשלום זו הם רבים. בית העסק הנעזר בשיטת הגבייה הזו חוסך זמן רב מאד וגם לא מעט כסף. הוא לא צריך לרדוף אחרי הלקוח, לנסות להשיגו בטלפון או בכל אמצעי אחר. כל מה שהוא צריך לעשות הוא להחתים אותו על מסמך הוראת קבע ו – לצאת לדרך. הגבייה היא מהירה מאד ונעשית במועדים קבועים. זיכוי חשבונו של בית העסק הוא מיידי – עוד ביום הגבייה ואין צורך בהתנהלות מול סוגי תשלומים שונים, כמו צ’קים, שלעיתים חוזרים.

פיגורים בתשלומים הם עניין נפוץ מאד ולא נעים. בזכות הוראת הקבע בית העסק איננו צריך לחשוש בפיגורים שכאלה וגם איננו צריך להפעיל סנקציות על מנת להבטיח את התשלום. גם הלקוח, מבחינתו, יודע את המועדים שבהם מתבצעת הגבייה והוא לא צריך להעביר את הכסף באופן יזום אל בית העסק, שכן הוא נעשה אוטומטית, כחלק מהוראת הקבע עצמה.

הוראות קבע

חשוב לדעת

הוראת הקבע נעשית אך ורק במטבע ישראלי ולא במטבעות זרים. הפעלתה מותנית באישור הבנק, ולכן, מי לקוח שחשבון הבנק שלו בעייתי, לא יוכל לעבוד מול בית העסק באמצעות שיטת גביה זו. מכיוון שהעניין נעשה באמצעות מערכת ממוחשבת ולא באופן ידני, ישנן 0 אחוז טעויות, ואם בכל זאת מגלים אחת כזו (בשל תקלה, למשל), קל מאד לזהות אותה ולתקן אותה בדיעבד. אפשר לעדכן את הוראת הקבע בנתונים שונים (בשל שינוי בגובה התשלום למשל, מועד הגביה ועוד) ואפשר גם לבטל זאת, כאשר הדבר איננו מתאים יותר לשני הצדדים. הוראת קבע דרך הבנק היא השיטה הפופולארית ביותר, בהשוואה להוראת קבע דרך כרטיס אשראי בזכות קלות ביטולה.

למה דוקא חושן?

חושן תוכנה בע״מ היא חברה ותיקה, מזה כ-40 שנה (כחברה בע"מ), בתחום עיבוד נתונים שוטפים למגוון סוגי עסקים והמפעילה המורשית הראשונה של מס"ב. התוכנה הייחודית מאושרת על ידי רשות המיסים וניתן להפיק באמצעותה מסמכים כספיים.

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם

01

שירות אישי ואדיב.

02

עובדים מקצועיים, אחראיים ומסורים.

03

שרות לקוחות יעיל ומהיר.

04

ליווי צמוד מרגע החתימה ועד לעבודה השוטפת.

05

מחירים אטרקטיביים במיוחד.

סגירת תפריט